ÜLTETÉSI TANÁCSOK
Ültetési tanácsaink

A szabadgyökerű növények csak az őszi lombhullás után  (a növény téli nyugalmi időszakától kezdődően)  rügypattanásig ültethetőek. Fagymentes időben  - akár december, januárban is - eredményesen ültethető.

Javasoljuk ültetés előtt a gyökérzet visszacsípését. Ez csak a vastag, főbb gyökerekre vonatkozik. Kb. 2-3 cm-t vágjunk le a gyökerek végéből metszőollóval. A vékonyabb gyökereket ne vágjuk vissza, ne ritkítsuk meg! Általában arra törekedjünk, hogy minél hosszabb gyökérzetű oltványt ültessünk.

Az ültetőgödör optimális nagysága 50*50*50 cm-es, de az a fontos, hogy a növény gyökere kényelmesen beleférjen az ültetőgödörbe.
Az oltványok gyökerét érdemes ültetés előtt fél - 1 napig vízben áztatni, hogy a gyökerei minél több vizet felszívjanak. A fák gyökere minél kevesebb időt töltsön a levegőn, védjük az erős széltől és a naptól is!

A kiásott gödörbe helyezzük bele a kívánt gyümölcsfa oltványt, majd 3/4-ig töltsük fel földdel, ezután sok vízzel iszapoljuk be, majd töltsük fel a gödröt addig, hogy a fán lévő szemzés 2-3 cm-re legyen a föld felett.

Az ültetőgödörbe ne tegyünk trágyát, mert a nem érett trágya, a bomló, rothadó szerves anyaga a vele érintkező gyökereket elpusztítja. Ha mégis nagyon szegénynek ítéljük meg a földünket, akkor a már beásott fa gyökerének a tetejére menjen egy kis szerves trágya, amit az eső majd belemos a földbe.

Száraz, hosszú ősz esetén többször locsoljuk meg a kis fánkat, hogy a gyökerei meg tudjanak kapaszkodni.

Amennyiben további kérdése lenne még az ültetéssel, gondozással kapcsolatban, szívesen állunk a rendelkezésére!

NDJmOT