logo    Nothof Faiskola    Gyümölcsfák közvetlenül a termelőtől! 

Kezdőlap » Őszibarack/Nektarin » Remény (laposbarack)


Remény (laposbarack)

img

 

Cikkszám: 740
Ára:
1 000 Ft

Nektarin

Érési ideje: július 25 - augusztus 10.

Alany: vadőszi

 


Remény (laposbarack)

 

Gyümölcse középnagy-nagy, átlagosan 100g tömegű, erősen lapított gömb alakú, felülete zöldes-fehér, a napos oldala pirosul fedett. Fehérhúsú, a mag körül piros. Különleges ízü, zamatos és édes. Magvaváló. Fa jellemzői: középerős növekedésű. Nagy mennyiségben tartalmaz B és C vitamint, valamint káliumot, magnéziumot és pektint. A lapos őszibarack sok egyéb néven is ismert: pogácsa-, kínai-, japán-, fánk barack. Friss fogyasztásra kiváló. Öntermékenyülő.

Nagyon finom, de roppant érzékeny fajta! Gyümölcse hajlamos a hasadásra, éréskor a monília fogékony.

NzM2Ym