logo    Nothof Faiskola    Gyümölcsfák közvetlenül a termelőtől! 

Kezdőlap » Kajszibarack » Mandula kajszi


Mandula kajszi

img

 

Cikkszám: 612
Ára:
1 000 Ft

Sárgabarack

Érési ideje: július 20 - július 31.

Alany: mirabolán

 


Mandula kajszi

 

Ez a tetszetős gyümölcsű kajszifajta, július második felében érik. Friss fogyasztásra és befőtt-készítésre is alkalmas. Erősen megnyúlt, nagy gyümölcsű, mandula alakú. Világos narancssárga héja a napos oldalon kismértékben pirossal fedett. Húsa sárga, közepesen kemény, lédús, ízletes, közepesen kemény konzisztenciájú, magbele édes. Közepes méretű, feltörő, ritka koronát nevel. Későn termőre forduló, jó termőképességű fajta. Pollenadóval telepítve biztonságosabban terem. A téli lehűlésekre és a rákosodást előidéző kórokozókra közepesen, a sharka vírusra eléggé fogékony. A moníliás hajtáshervadásra és a gnomóniás levélfoltosságra kifejezetten fogékony. Különleges gyümölcsét és termőképességét figyelembe véve, kismértékű telepítése javasolt. 
Porzófajtát igényel: Ceglédi arany

FELHASZNÁLÓINK VÉLEMÉNYEI

Még nem érkezett hozzászólás. Legyen Ön az első, aki hozzászól. Írja meg kérdését, észrevételét.

comment

OTk3N2I