logo    Nothof Faiskola    Gyümölcsfák közvetlenül a termelőtől! 

Kezdőlap » Meggy » Meteor korai


Meteor korai

img

 

Cikkszám: 403
Ára:
1 000 Ft

Vásárolni kívánt mennyiség:
 db 

Meggy

Érési ideje: június 1 - június 10

Alany: saj meggy

 


 

Meteor korai


Ez a legkorábban érő meggyfajta, június elején érik. Gyümölcse középnagy (4-5 g), átlagos átmérője 21-22 mm. Alakja kissé lapított gömb. A fajtára jellemző, hogy a varratnál bemélyedt a felülete. Középvastag héjának színe sötét kárminpiros illetve sötétbordó. Húsa puha, bőlevű, édes-savas, jellegzetes meggyízzel. Fája erős növekedésű, fiatalon felfelé törő, ritkán elágazódó, átlátszó, kúp alakú koronát nevel. Virágzása középkorai. Jellegzetesen kevés virág képződik a fán. Bár virágpora kevés, mégis jól termékenyíti a vele egy időben virágzó fajtákat. Öntermékeny.

FELHASZNÁLÓINK VÉLEMÉNYEI

imgÉdes és aromásimgPistaimg28.10. 22:20
img comment
MmQxOWE2