logo    Nothof Faiskola    Gyümölcsfák közvetlenül a termelőtől! 

Kezdőlap » Meggy » Érdi nagygyümölcsű


Érdi nagygyümölcsű

img

 

Cikkszám: 407
Ára:
1 000 Ft

Meggy

Érési ideje: június 10 - június 20.

Alany: saj meggy

 


 

Érdi nagygyümölcsű

Június második hetében, 5-8 nappal a Meteor korai után érik. Gyümölcse nagy-igen nagy, 7-9g tömegű, 23-25mm átmérőjű. Alakja a kocsánynál és a bibepontnál nyomott gömb. Héjszíne sötét kárminpiros, héja középvastag. Húsa középkemény, lédús, magja középnagy. Íze a szokásos meggyízhez képest kevésbé savas, inkább kellemesen édeskés. Kocsánya hosszú. Fája erős növekedésű, középsűrű koronájú. Habitusa a cseresznyére emlékeztet, felkopaszodásra nem hajlamos.

FELHASZNÁLÓINK VÉLEMÉNYEI

Még nem érkezett hozzászólás. Legyen Ön az első, aki hozzászól. Írja meg kérdését, észrevételét.

comment

ODk1NzcxMz