logo    Nothof Faiskola    Gyümölcsfák közvetlenül a termelőtől! 

Kezdőlap » Meggy » Érdi jubileum


Érdi jubileum

img

 

Cikkszám: 409
Ára:
1 000 Ft

Meggy

Érési ideje: június 10 - június 25.

Alany: saj meggy

 


 

Érdi jubileum


Június 10-15 körül kezd érni, két-három hétig is a fán tartható jelentős minőségromlás nélkül. Gyümölcse középnagy (4-6 g), átlagos átmérője 21-23 mm. Alakja gömbölyű, a kocsány felől kissé lapított. Héjának színe sötét kárminpiros, majd a szüret vége felé fénylő, feketés-bordópiros. Húsa kemény, teljes érésben erősen festőlevű. Színanyagai a feldolgozás során is változatlanok maradnak. Íze jellegzetesen fűszeres, savanykás-édes, harmonikusan finom. Fája középerős növekedésű, kezdetben felfelé törő, majd széthajló, laza ágrendszerű koronát nevel. Virágzása középkései, virágai öntermékenyülők. Viszonylag későn (7-8 év) fordul termőre.

FELHASZNÁLÓINK VÉLEMÉNYEI

Még nem érkezett hozzászólás. Legyen Ön az első, aki hozzászól. Írja meg kérdését, észrevételét.

comment

YzA1Ym