logo    Nothof Faiskola    Gyümölcsfák közvetlenül a termelőtől! 

Kezdőlap » Meggy » Érdi bőtermő


Érdi bőtermő

img

 

Cikkszám: 402
Ára:
1 000 Ft

Vásárolni kívánt mennyiség:
 db 

Meggy

Érési ideje: június 20 - június 30.

Alany: saj meggy

 


Érdi bőtermő


Június 20-25 körül érik. Gyümölcse középnagy (5-6 g), átlagos átmérője 21-24 mm. Alakja megnyúlt gömb, a kocsány és a bibepont felőli oldalon kissé lapított. Száraz tapintású héja sötét kárminpiros színű. Közép kemény, finoman rostos húsa sötétpiros, mérsékelten festőlevű. Harmonikus íze kellemesen édes-savas. Fája középerős növekedésű, gömb alakú koronája kissé lapított. Ágrendszere szétterülő, szöveti szerkezete laza, ezért az ágak hasadásra hajlamosak. Korán fordul termőre, rendszeresen és bőven terem. Virágzása korai, virágai öntermékenyek. A korai meggyszezon legfontosabb, legtöbb célra (friss fogyasztás, befőzés, lé, fagyasztás, cukrászat) felhasználható fajtája.

FELHASZNÁLÓINK VÉLEMÉNYEI

Még nem érkezett hozzászólás. Legyen Ön az első, aki hozzászól. Írja meg kérdését, észrevételét.

comment

YjJmZGI3O