logo    Nothof Faiskola    Gyümölcsfák közvetlenül a termelőtől! 

Kezdőlap » Meggy » Újfehértói fürtös


Újfehértói fürtös

img

 

Cikkszám: 406
Ára:
1 000 Ft

Vásárolni kívánt mennyiség:
 db 

Meggy

Érési ideje: július 01 - július 15.

Alany: saj meggy

 


Újfehértói fürtös

 

Ez az első meggyfajta, mely az USA primőr piacára is  bekerült, Balaton néven. A fajta termésének mérete nagy vagy közepesen nagy (18-23 mm), tömege 5-6 gramm, alakja kissé lapított gömb. Az érett gyümölcshéj színe fénylő bordópiros, húsa kemény, vérpiros, és mérsékelten festő levű. A gyümölcs cukortartalma magas. Fája erős növekedésű, elágazódó és felfelétörő, magassága elérheti a 4-5 métert. Koronájána megnyúlt gömb alakú, lecsüngő vesszőkkel. A moníliával szemben mérsékelten ellenálló. Öntermékenyülő fajta, virágzása későinek mondható. Korán termőre fordul és bőven terem: a talaj minőségétől függően 70-90 kg/fa terméshozamra is képes. Viszonylag későn, június végén érik. A fajta a szárazságot egészen jól tűri, de vízhiány esetében a gyümölcs mérete jelentősen kisebb lesz, a kőmagarány pedig megugrik.

FELHASZNÁLÓINK VÉLEMÉNYEI

Még nem érkezett hozzászólás. Legyen Ön az első, aki hozzászól. Írja meg kérdését, észrevételét.

comment

ZjQwYTY2MG