logo    Nothof Faiskola    Gyümölcsfák közvetlenül a termelőtől! 

Kezdőlap » Meggy » Kántorjánosi 3


Kántorjánosi 3

img

 

Cikkszám: 408
Ára:
1 000 Ft

Meggy

Érési ideje: június 25 - július 05.

Alany: saj meggy

 


Kántorjánosi 3

 

Június végén, július elején érik, általában az Újfehértói fürtössel egyidőben. A gyümölcs alakja kissé nyomott gömb, színe bordópiros. Húsa piros, közepesen festőlevű. Erős meggyíze a magasabb titrálható savtartalmának köszönhető. Friss fogyasztásra, ipari feldolgozásra és gyorsfagyasztásra alkalmas. Fája középerős, erős növekedésű, de a szétterülő korona miatt a fa alacsonyabb, vesszőinek, törzsének színe pedig világos. Vesszői lecsüngők, színük barnásvörös, termőrügyekkel évente berakódottak. Rügyei is kisebbek és elállóbbak. Levelei középnagyok, színük sötétzöld. Öntermékeny.

MzMxMmVjZ