logo    Nothof Faiskola    Gyümölcsfák közvetlenül a termelőtől! 

Kezdőlap » Cseresznye » Bigarreau Burlat


Bigarreau Burlat

img

 

Cikkszám: 304
Ára:
1 000 Ft

Vásárolni kívánt mennyiség:
 db 

Cseresznye

Érési ideje: május 25 - június 10.

Alany: saj meggy

 


 

Bigarreau Burlat

Legkorábban, május végén, június elején érik. Gyümölcse nagy, átlag 22-24 mm átmérőjű. Széles tompa kúp alakú, a hasi varratnál lapított, melynek vonalában a gyümölcs színe világosabb piros (világos sáv). Színe az érettség kezdetén piros, majd sötét bordóvá válik, héja fényes, vékony. Húsa középkemény, ropogósba hajló. Íze kellemesen édes-savanykás. Magja kicsi, félig magvaváló. Fája erős növekedésű, virágzása korai, elhúzódó. Jó termékenyítő fajtái: Van, Vera, Valerij Cskalov, Szomolyai fekete, Münchebergi korai.  Virágpora jól termékenyíti a vele egyidőben nyíló fajták virágait.


FELHASZNÁLÓINK VÉLEMÉNYEI

Még nem érkezett hozzászólás. Legyen Ön az első, aki hozzászól. Írja meg kérdését, észrevételét.

comment

YTI5Z