logo    Nothof Faiskola    Gyümölcsfák közvetlenül a termelőtől! 

Kezdőlap » Cseresznye » Germesdorfi 3


Germesdorfi 3

img

 

Cikkszám: 303
Ára:
1 000 Ft

Vásárolni kívánt mennyiség:
 db 

Cseresznye

Érési ideje: június 15 - június 25.

Alany: saj meggy

 


 

Germesdorfi 3

 

Általában június 18-25. között érik. Gyümölcsei átlag 7-7,6 gramm közöttiek, 24-27 mm átmérőjűek. Gyümölcsének alakja tompa szív Héja a fogyasztási érettség kezdetén kárminpiros, majd teljes éretten sötét bordópiros. Íze már világos pirosan is kellemes édes-savanykás, zamatos, kesernyés mellékíze nincs. Húsa halványpiros, kemény, roppanó, bőlevű. Magvaváló. Fája erős növésű, jellegzetes terpedt-kúp alakú koronát nevel. Termőképessége nagyban függ a pollenadó fajták megválasztásától. Középkésőn-későn nyíló virágai önmeddőek. Jó pollenadó fajtája a Hedelfingeni, a Solymári gömbölyű, a Van és a Linda. Alkalmazkodóképes, edzett, ellenálló fajta. Télállósága igen jó. Kártevők közül a cseresznyelégy igen kedveli, ezért intenzív növényvédelemben kell részesíteni.

FELHASZNÁLÓINK VÉLEMÉNYEI

Még nem érkezett hozzászólás. Legyen Ön az első, aki hozzászól. Írja meg kérdését, észrevételét.

comment

ZjM3Y