logo    Nothof Faiskola    Gyümölcsfák közvetlenül a termelőtől! 

Kezdőlap » Cseresznye » Szomolyai fekete


Szomolyai fekete

img

 

Cikkszám: 308
Ára:
1 000 Ft

Cseresznye

Érési ideje: június 10 - június 20.

Alany: saj meggy

 


 

Szomolyai fekete

 

Nyomott gömb alakú, középnagy gyümölcsű fajta. Színe nagyon sötét, majdnem fekete. Gyümölcsének magas a szárazanyag-tartalma. Bőtermő. Június második hetében szüretelhető. Korai és középkorai virágzású fajtákkal (Münchebergi korai, Valerij Cskalov, Bigarreau Burlat) kölcsönösen jól termékenyítik egymást. Fája középerős növekedésű, közepesen feltörő ágrendszerű, sűrű kúpos koronát nevel. A cseresznyelégy még nem károsítja.
Kézi szüretre és gépi betakarításra egyaránt alkalmas. Gyümölcsei szárazon válnak le a kocsánytól. Választékbővítő fajta, de ipari termesztésre - hűtő, cukrász, lé szeszipar is javasolható.

FELHASZNÁLÓINK VÉLEMÉNYEI

imgKamagra Uk MatpearneimgMatpearneimg19.02. 20:30
img comment
YjNmZDc5ND