logo    Nothof Faiskola    Gyümölcsfák közvetlenül a termelőtől! 

Kezdőlap » Körte » Vilmos körte


Vilmos körte

img

 

Cikkszám: 201
Ára:
1 000 Ft

Nyári körte

Érési ideje: augusztus 15 - augusztus 30.

Alany: vadkörte

 


 

Vilmos

A világon a legelterjedtebb körtefajta. Augusztus második-harmadik hetében szedhető. Tárolótól függően 1-3 hónapig is eltartható. Gyümölcse nagy 160-220 gr-os. Gyümölcshéja éretten szép sárga, napos oldalon enyhén pirosas színeződésű, vékony. Húsa fehér, olvadó, bőlevű, illatos, édes-savanykás ízű, muskotályos zamatú. Feldolgozás során szép világos marad a gyümölcshús színe. Fája közepes növekedési erélyű, közepesen sűrű koronát nevel. Korán termőre fordul, évente rendszeresen terem. A nagyobb téli lehűléseket károsodás nélkül elviseli.

FELHASZNÁLÓINK VÉLEMÉNYEI

Még nem érkezett hozzászólás. Legyen Ön az első, aki hozzászól. Írja meg kérdését, észrevételét.

comment

NmYzZG