logo    Nothof Faiskola    Gyümölcsfák közvetlenül a termelőtől! 

Kezdőlap » Körte » Árpával érő


Árpával érő

img

 

Cikkszám: 207
Ára:
1 000 Ft

Vásárolni kívánt mennyiség:
 db 

Nyári körte

Érési ideje: június 20 - július 10.

Alany: vadkörte

 


 

Árpával érő

 

Nagyon régi fajta (több, mint 500 éves múltra tekint vissza). Június végén - július elején érik, vagyis az árpával egyidőben. Gyümölcse igen kicsi, szabályos körte alakú. Citromsárga színű, napos oldalon aranysárga. Fehér húsa illatos szotyósodásra hajlamos. Kocsánya igen hosszú, terméshéja vékony, sárgászöld, a napos oldalon kissé vörhenyes. Húsában a kősejtek kicsik, alig észrevehetőek. Nagy fát nevel, házi kertbe ajánlott. Főként friss fogyasztásra, nem tartható el sokáig.
Porzói: Vilmos, Giffard vajkörte.

FELHASZNÁLÓINK VÉLEMÉNYEI

Még nem érkezett hozzászólás. Legyen Ön az első, aki hozzászól. Írja meg kérdését, észrevételét.

comment

ZGU0NmU