logo    Nothof Faiskola    Gyümölcsfák közvetlenül a termelőtől! 

Kezdőlap » Bogyósok » Josta - bokor


Josta - bokor

riszméte

img

 

Cikkszám: J01
Ára:
400 Ft

Érési ideje: június közepe - vége

Az egres és a fekete ribizli kereszteződéséből jött létre. Mindkét gyümölcs előnyeit megőrizve alakult ki egy nagyon kellemes ízű csemege, mely az egres frissítő savanyúságát idézve már inkább az áfonyát idézi. 
A josta az igénytelen gyümölcsök közé sorolható, félárnyékban is jól növekszik, bírja a keményebb teleket is, az öntözést azonban meghálálja.
A gyümölcs rengeteg vitamint tartalmaz, ezen belül C-, B- vitamint, serkenti az emésztést, gyorsítja az anyagcserét, erősíti az immunrendszert. Fontos antioxidáns forrás, mely az egészséges táplálkozás fontos része. Mint minden bogyós növényre, így a jostára is jellemző, hogy alacsony az energiatartalma, nagyon jó zsírégető, így a fogyókúrázók, a cukorbetegek és az egészségesen táplálkozók ideális vitaminforrása.

FELHASZNÁLÓINK VÉLEMÉNYEI

Még nem érkezett hozzászólás. Legyen Ön az első, aki hozzászól. Írja meg kérdését, észrevételét.

comment

OWI1NGU3Y